Robert.BrainUsers.net

Jak wyłączyć autoodtwarzanie filmów na gazeta.pl i tvn24.pl?

Wkurzają was filmiki na portalach Gazety Wyborczej albo TVN24? I słusznie. Dlatego napisałem rozszerzenie do przeglądarki Google Chrome, które raz na zawsze wyłączy autoodtwarzanie filmów na stronach internetowych korzystających z natywnej obsługi <video> w HTML5. Jeśli chcesz kontynuować odtwarzanie takiego filmu, wystarczy że klikniesz na czerwony przycisk, który pojawi się nad filmem.

Filmy i reklamy oparte o Flasha da się wyłączyć poprzez zwyczajne wyłączenie wtyczki Adobe Flash. Ponadto Google zapowiedziało, że będzie niedługo blokować Flasha w swojej przeglądarce ze względu na liczne luki bezpieczeństwa, dlatego filmy i reklamy oparte o Flasha nie stanowią dziś problemu a reklamodawcy i agencje internetowe przerzucają się na nowoczesną obsługę video. Jednak do blokowania natywnego tagu <video> w HTML5 w Chrome Store nie powstała jeszcze żadna wtyczka. Mam nadzieję że moje rozszerzenie zapełni tą niszę.

Plugin działa jedynie dla tagu <video> w HTML5 i nie zamierzam nim blokować Flasha - ponieważ Flasha można wyłączyć ręcznie w ustawieniach przeglądarki.

Rozszerzenie dla przeglądarki Google Chrome

Dodatek dla przeglądarki Opera

Komentarze

MJ
Na razie działa :)

Bardzo dziękuję za rozwiązanie kolejnego problemy na Wybiórczej.
Bartooo
Mało powiedziane "wkurzają", one mnie wk...ają, szlag mnie trafia!! Jesteś wielki!!

To jest nie do pomyślenia, żeby człowiek płacąc za dostęp....
neertoth
Dzięki za wtyczkę!
Maciek
dzięki serdeczne, bo już dostawałem cholery z tymi bzdurami na forach, nic, co tam radzili, nie pomagał.
Pozdrawiam
Julia
NARESZCIE! Wielkie Dzięki!
Kris
Jestes Wielki, dzieki Twojej wtyczce wrociłem do czytania gazet w internecie, a nie ich "oglądania". Wtczka niezbędna w tych czasach. Działa bez zarzutu.
Pozdrawiam
MPJ
Dziala elegancko.
Dziekuje bardzo za super rozszerzenie.
Joleczka
Rewelacja! Nareszcie! Bardzo dziękuję :D
ola
Dzięki wielkie
pazi
super sprawa dziala i to nie tylko na Wybiórczej ale i na innych portalach gdzie bywaja taki samoodtwarzajace sie filmiki, WIELKIE DZIEKI !!
Grzesiek
Dziekuje z calego serca, dziala :)
jaginger
Jesteś wielki! Dzięki wielkie! :D
Daniel
Na operze nie działa. Filmiki na Onecie dalej się samoczynnie odtwarzają. Trzeba ręcznie ustawiać blokowania witryn w opcjach JavaScript.
Pozdrawiam.
Luki
Super działa! dzięki wielkie!

Dodaj komentarz