Robert.BrainUsers.net

Gazeta Lubuska nie będzie drukowana w Zielonej Górze

Właśnie przeczytałem zadziwiającą informację, że drukowanie Gazety Lubuskiej zostanie przeniesione do Poznania. Na potrzeby integracji grupy prasowej Media Regionalne (właściciel GL) oraz grupy wydawniczej Polskapresse stworzono analizę, z której wynika że drukarnia w Zielonej Górze nie opłaca się pod względem ekonomicznym. Drukarnia zostanie zamknięta, a jej załoga zwolniona. Tym samym widać postępującą marginalizację średnich miast na rzecz metropolii w Polsce.

Do grupy Media Regionalne należy wiele tytułów, wydawanych w różnych regionach kraju. Sprawdziłem jednak z ciekawości, że właścicielem Polskapress jest niemiecki koncern Verlagsgruppe Passau. Niepokojący jest fakt, że niemieckie spółki są w posiadaniu coraz większej ilości polskich mediów. Stwarza to szerokie możliwości do kontrolowania informacji i wpływania na opinię publiczną.

Komentarze

eks
A najdziwniejszym jest fakt,ze zielonogorska drukarnia posiada zmodernizowany 4 lata temu park maszynowy. Doslownie wszystkie jego elementy... poczawszy od nowoczesnego CTP(Glunz&Jensen),poprzez maszyne(Tensor 1400) drukujaca 48 stron w pelnym kolorze z mozliwoscia zszywania i podwojnego falcowania oraz z mozliwoscia sterowania wszystkimi parametrami za pomoca komputerow,poprzez cala linie ukladania,sortowania,paczkowania i foliowania gazet.Najwidoczniej z jakiegos powodu tak mialo sie stac.Szkoda pana Miroslawa,najwspanialszego szefa,ktory z wielka pasja doprowadzil do modernizacji tej drukarni.Nie znalem dotad tak wspanialego czlowieka-dyrektora drukarni,ktory mialby taki cudowny kontakt z ludzmi-pracownikami i wspolpracownilami.No coz...zal,ze tak sie stalo.
filc
a kto czyta dziś te brednie z gazety lubuskiej?
same konkursy z nagrodami/ mieszkaniami/ kuponami na jedzenie? i to maja być informacje ?? na 18 stron połowa to reklamy... szkoda czasu
Kiedyś drukowanie się opłacało i w gazecie można było przeczytać wiele wartościowych treści. A dziś nie jest to możliwe? Nie jest opłacalne? Mam wrażenie, że specjalnie wygasza się regionalne tytuły, bo w ten sposób łatwiej kontrolować obieg informacji. Ale na szczęście jest Internet.
miki
w dzisiejszych czasach polsce nic nie jest potrzeba: ani pracy, ani przemyslu, a gazety to juz w ogole ...

Dodaj komentarz