Robert.BrainUsers.net

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego nie odpowiada na maile

Dnia 18 sierpnia br. rozpocząłem oficjalną korespondencję z Wydzialem Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego. W mailu wysłanym na adres Wydziału, a także na adres email mgr Anny Malcer-Zakrzackiej (jak wskazuje informacja na stronie wydziału, jest to gł. specjalista ds. promocji i redaktor strony internetowej) pytałem o możliwość udostępnienia szczegółowych 3-letnich programów studiów licencjackich oraz sylabusa przedmiotów na ich stronie internetowej. Niestety odpowiedzi brak.

Wydział Filologiczny ma bardzo słabą stronę internetową. Ale wyobraźmy sobie, że jestem potencjalnym kandydatem do studiowania na wspomnianym Wydziale. Jak mogę porównać ofertę Uniwersytetu Gdańskiego z ofertami innych uczelni? Najprościej porównując programy studiów. Jak mogę zbadać, jakie będą interesujące mnie przedmioty? Wgłębiając się w opis tych przedmiotów, czyli sylabusy.

Niestety Wydział Filologiczny UG nie udostępniał takich danych w okresie rekrutacyjnym (tuż po maturach w maju). Czekałem więc przez wakacje, na wypadek gdyby coś się zmieniło. Nic się nie zmieniło - postanowiłem więc rozpocząć korespondencję mającą na celu wyjaśnienie tych niedogodności.

Z przykrością stwierdzam, że Wydział nie chce się ze mną komunikować, lub nie chce odpowiedzieć na zadane pytanie. We wrześniu pojawił się jednak program studiów na stronach Wydziału. Sylabusa nadal brak.

Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój będzie pierwszy.

Dodaj komentarz