Robert.BrainUsers.net

Informatyka na UZ - akredytacja z oceną wyróżniającą

Być może nie jest to najświeższa informacja, ale warto przypomnieć, że w 2011 roku kierunek Informatyka na Wydziale Elektrotechniki, Informatyki i Telekomunikacji Uniwersytetu Zielonogórskiego otrzymał akredytację z oceną wyróżniającą. Dzięki temu znalazł się w gronie takich uczelni jak Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Jagielloński, Politechnika Poznańska czy Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. Celowo nie wspominam o Uniwersytecie Warszawskim, bo to jest jednak inna kategoria wagowa.

Wydział posiada I kategorię w dziedzinie badań naukowych. Ponadto UZ wydaje kwartalnik International Journal of Applied Mathematics and Computer Science, światowe czasopismo na wysokim poziomie naukowym, wprowadzone w 2007 roku na listę filadelfijską - innym ośrodkom naukowym w Polsce, prowadzącym kierunek informatyka, nie udało się tego osiągnąć.

W końcu Wydział doczekał się remontu swojego budynku. Legendarny "Szkieletor" został rozebrany do gołej konstrukcji i ponownie zabudowany. Niedługo zaczną się prace wykończeniowe nowoczesnych sal i laboratoriów.

Cytowano Uchwałę Prezydium Państwowej Komisji Akredytacyjnej z dnia 5 maja 2011 r.

Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój będzie pierwszy.

Dodaj komentarz