Robert.BrainUsers.net

Zielona Góra

Czasem piszę o swoim mieście. Bo mogę.

Awaria Internetu w Dialogu - jak nie obsługiwać klienta

Trzeci dzień trwa awaria Internetu dostarczanego światłowodem przez Dialog w Zielonej Górze. Strony wczytują się straszliwie powoli, nie da się wysłać pliku przez FTP czy mailem. Według traceroute i ping, router stojący za modemem usługodawcy gubi ok. 50% pakietów. Wysłałem już trzy zgłoszenia na adres info@dialog.pl i dotychczas żadnej odpowiedzi. Natomiast na infolinii, pani twierdzi że wiedzą o awarii i technicy już się nią zajmują. Niestety nie wiadomo, kiedy się skończy. Proszę Państwa, to jest jakaś komedia.

Gazeta Lubuska nie będzie drukowana w Zielonej Górze

Właśnie przeczytałem zadziwiającą informację, że drukowanie Gazety Lubuskiej zostanie przeniesione do Poznania. Na potrzeby integracji grupy prasowej Media Regionalne (właściciel GL) oraz grupy wydawniczej Polskapresse stworzono analizę, z której wynika że drukarnia w Zielonej Górze nie opłaca się pod względem ekonomicznym. Drukarnia zostanie zamknięta, a jej załoga zwolniona. Tym samym widać postępującą marginalizację średnich miast na rzecz metropolii w Polsce.

Nowy rozkład jazdy PKP Intercity 2013/2014

Publikuję list otwarty, który wysłałem do spółki PKP Intercity w związku z planami wprowadzenia nowego rozkładu jazdy, dotyczący modyfikacji połączeń z Zieloną Górą. Wyjaśniam w nim swój krytyczny stosunek do zmian, które planuje się wprowadzić w grudniu br.

Śpionka dla Jasieńka

Ku pamięci, zapisuję słowa i chwyty starej, pięknej kołysanki, którą nauczyłem się w Kniei.

Rajd Granica - piosenka rajdowa

Ku pamięci, zapisuję słowa i chwyty piosenki rajdowej przygotowanej na pieszy, górski Rajd Granica w 2006 (?) roku w Karkonoszach. Autor słów i muzyki: ja. Utwór można rozpowszechniać bez ograniczeń na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, użycie niekomercyjne, bez utworów zależnych.

Rock nad bagnem 2013 - zagrała zielonogórska czołówka

W dniach 19-20 lipca 2013 w Przytocznej odbył się festiwal o osobliwej nazwie "Rock nad bagnem". Nie jestem do końca pewien, czy festiwal był większym wydarzeniem dla ludzi czy dla komarów, ale dzięki nyska.tv możemy na YouTube obejrzeć obszerną relację

Zintegrowany System Pacjenta (ZIP) - pierwsze wrażenia

Miło patrzeć jak postępuje informatyzacja kraju i można by pomyśleć, że za kilka lat wszystkie sprawy urzędowe załatwimy nie wychodząc z domu. Ostatnio wdrożony przez NFZ został pierwszy etap Zintegrowanego Systemu Pacjenta, który pozwala na przeglądanie historii świadczeń, wyboru lekarzy rodzinnych a wkrótce także na zarządzanie swoim ubezpieczeniem. Jest jednak kilka niedociągnięć, które utrudniają korzystanie z tej nowości.

Droga ekspresowa S3 - otwarto odcinek Sulechów-Świebodzin

Wczoraj, 18 czerwca otwarty został nowy odcinek dwujezdniowej drogi ekspresowej S3 z Sulechowa do Świebodzina. Trasę mającą ok. 20 km przy dopuszczalnej prędkości 120 km/h pokonamy w 10-15 minut. Na YouTube znalazłem już pierwsze filmy z przejazdu nowym odcinkiem.

Otwarcie kolejowej obwodnicy Czerwieńska

Już 9 czerwca 2013 na kolei nastąpi korekta rozkładu jazdy - pociągi jadące z Zielonej Góry do Poznania będą jechały prawie 30 minut krócej! Dzięki wybudowanej niedawno łącznicy (kolejowej obwodnicy Czerwieńska) ominą one stację Czerwieńsk.

Informatyka na UZ - akredytacja z oceną wyróżniającą

Być może nie jest to najświeższa informacja, ale warto przypomnieć, że w 2011 roku kierunek Informatyka na Wydziale Elektrotechniki, Informatyki i Telekomunikacji Uniwersytetu Zielonogórskiego otrzymał akredytację z oceną wyróżniającą. Dzięki temu znalazł się w gronie takich uczelni jak Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Jagielloński, Politechnika Poznańska czy Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. Celowo nie wspominam o Uniwersytecie Warszawskim, bo to jest jednak inna kategoria wagowa.

Wydział posiada I kategorię w dziedzinie badań naukowych. Ponadto UZ wydaje kwartalnik International Journal of Applied Mathematics and Computer Science, światowe czasopismo na wysokim poziomie naukowym, wprowadzone w 2007 roku na listę filadelfijską - innym ośrodkom naukowym w Polsce, prowadzącym kierunek informatyka, nie udało się tego osiągnąć.

W końcu Wydział doczekał się remontu swojego budynku. Legendarny "Szkieletor" został rozebrany do gołej konstrukcji i ponownie zabudowany. Niedługo zaczną się prace wykończeniowe nowoczesnych sal i laboratoriów.

Cytowano Uchwałę Prezydium Państwowej Komisji Akredytacyjnej z dnia 5 maja 2011 r.