Robert.BrainUsers.net

Kolej

Wpisy dotyczące kolei.

Nowy rozkład jazdy PKP Intercity 2013/2014

Publikuję list otwarty, który wysłałem do spółki PKP Intercity w związku z planami wprowadzenia nowego rozkładu jazdy, dotyczący modyfikacji połączeń z Zieloną Górą. Wyjaśniam w nim swój krytyczny stosunek do zmian, które planuje się wprowadzić w grudniu br.

Otwarcie kolejowej obwodnicy Czerwieńska

Już 9 czerwca 2013 na kolei nastąpi korekta rozkładu jazdy - pociągi jadące z Zielonej Góry do Poznania będą jechały prawie 30 minut krócej! Dzięki wybudowanej niedawno łącznicy (kolejowej obwodnicy Czerwieńska) ominą one stację Czerwieńsk.

Podwyżki i cięcia - zmiany w PKP Intercity w 2013 roku

PKP Intercity wprowadziło od nowego roku kilka zmian. Ze względu na wzrost kosztów korzystania z infrastruktury kolejowej, przewoźnik wprowadził podwyżkę cen biletów. Bilet normalny na przejazd pociągiem TLK w klasie 2 na trasie Zielona Góra - Gdańsk kosztował 63 zł, a teraz jego cena wynosi już 67 zł, czyli ponad 6% więcej. Zmiany dotyczą też niektórych promocji.

Super Bilet w Intercity: internetowa sprzedaż biletów to wielka lipa

Chcieli dobrze a wyszło jak zwykle. System internetowej sprzedaży biletów e-IC dla spółki PKP Intercity jest jednym z wielu przykładów, jak nie należy tworzyć aplikacji WWW. To samo dotyczy strony przewoźnika. Pomijając fakt, że poprzednia strona była o wiele bardziej funkcjonalna, obecnie jest wielka tragedia. Próbuję wyszukać informacje o promocji Super Bilet, ale trafiam tylko na małą wzmiankę. Link do regulaminu kieruje na nieistniejącą stronę. Nawet flashowy Rafał nie jest w stanie mi pomóc. Swoją drogą, wydano kupę pieniędzy na bajer, bez którego można się obyć, a nie zadbano o takie szczegóły jak przejrzystość oferty.

Pociąg Zielona Góra - Trójmiasto jeszcze szybciej

W zeszłym roku jadąc do Gdańska bezpośrednim pociągiem TLK z Zielonej Góry trzeba było się przygotować na osiem godzin podróży. Oba pociągi jadące do Trójmiasta czekały na skomunikowanie w Poznaniu. Jeden z dwóch pociągów jechał jeszcze dłużej, bo czekał w Bydgoszczy na Katowice, z którym się potem łączył. Ostatnio sprawdzam rozkład na rok 2012 i szok! Czas przejazdu 6:21. Dlaczego krócej?