Robert.BrainUsers.net

Blog

Artykuły nie pasujące do innych działów, popełnione z premedytacją i wielkim mniemaniem o sobie jako eksperta od wszystkiego.

Humor: minister i autostrada

Polski minister udał się w oficjalną podróż do Francji. Jednym z punktów wizyty była kolacja u francuskiego odpowiednika. Widząc jego wspaniałą willę, z obrazami wielkich mistrzów na ścianach, pyta się, jak on zapewnia sobie taki poziom życia ze skromnej pensji urzędnika republiki. Francuz zaprasza go do okna:
- Widzi pan tę autostradę? - Tak.
- Ona kosztowała 20 milionów euro, firma wypisała fakturę na 25, a różnicę przekazała mi. Dwa lata później minister francuski udaje się do Polski i odwiedza swojego polskiego
odpowiednika. Kiedy podjeżdża pod domostwo ministra, jego oczom
ukazuje się najpiękniejszy pałac jaki widział w życiu. Pyta od razu: - Nie rozumiem, dwa lata temu
stwierdził pan, że prowadzę książęce życie, ale w porównaniu do pana... Polski minister podchodzi do okna:
- Widzi pan tam autostradę? - Nie.
- No właśnie.

Rozbierają "Sportowiec" przy ul. Wyszyńskiego

Opuszczony, blaszany budynek obok małego Tesco przy ul. Wyszyńskiego w Zielonej Górze zwany przez mieszkańców Sportowcem swoje lata świetności ma już za sobą. W zeszłym tygodniu ustawiono dookoła niego barierki z tabliczkami "Teren budowy - wstęp wzbroniony". Za to dzisiaj panowie zaczęli dosłownie demontować budynek. Chciałoby się powiedzieć: nareszcie! Teren położony tuż przy głównej ulicy od lat straszył kierowców i przechodniów.

Sportowiec

Występ Cherry Underground, podejście drugie

4 czerwca 2011 - oto data maleńkiego koncertu organizowanego przez zespół Cherry Underground dla naszych znajomych. Poprzedni termin musiał zostać odwołany, więc mamy nadzieję, że tym razem wszystko się uda.

Występ odbędzie się o godz. 19:00 w naszej podziemnej próbowni. Zagramy wszystkie utwory, które dotychczas ukończyliśmy oraz kilka dobrze zapowiadających się szkiców. Wiktor uraczy w końcu swoim wokalem, Mateusz zmiażdży solówkami na wiśniowej gitarze a ja i Adrian zafundujemy wszystkim dużą dawkę dobrego, rockowo-funkowego rytmu!

Przy okazji zamieszczam kilka zdjęć z próby (dzięki Wiktor!).

Występ Cherry Underground odwołany

Okazało się, że z różnych przyczyn nie możemy zagrać w pełnym składzie w najbliższą sobotę, więc występ został odwołany. Być może niedługo zaplanujemy inny termin naszego debiutu.

Krótka historia Cherry Underground

Przyszedł czas, abym opisał historię swojej współpracy z zespołem, w którym aktualnie gram na bębnach.

Kameralny debiut Cherry Underground!

7 maja, w pierwszą sobotę po długim weekendzie, Wiktor, Mateusz, Adrian i ja zamierzamy dać czadu w naszej artystycznej pieczarze! 4 metry pod ziemią zagramy kameralny koncert dla zaproszonych osób. Będzie można na żywo usłyszeć takie utwory jak Love, Tetris, Działka, Where are you going, Mute, Hollow, Gdybym cofnął czas oraz wiele niepowtarzalnych improwizacji. I co najważniejsze - w końcu usłyszymy jak Wiktor śpiewa. ;)

Szewc bez butów chodzi, czyli witryna web developera

W końcu! Po kilku weekendach pracy napisałem autorski system zarządzania treścią, czyli popularny CMS (ang. Content Management System). Napisany został w języku skryptowym PHP i jest oparty o framework CakePHP, szkielet w którym od dwóch lat programuję zawodowo aplikacje internetowe.

Z braku czasu nie miałem dotychczas okazji zabrać się za swoją stronę internetową. I chociaż system wymaga jeszcze wielu poprawek, uważam to za duży krok w realizacji tego projektu i rozpoczęcia regularnej aktualizacji mojej witryny. Skrypt zamierzam rozbudowywać o dodatkowe moduły (np. forum internetowe) i zastosować go w innych moich projektach.

Trzymajcie kciuki. :)