Robert.BrainUsers.net

Blog

Artykuły nie pasujące do innych działów, popełnione z premedytacją i wielkim mniemaniem o sobie jako eksperta od wszystkiego.

Cherry Underground zagra na Rock Nocą

Śpieszę poinformować, że w poniedziałek 23 stycznia 2012 o godz. 20:00 gramy zespołem Cherry Underground koncert w klubie 4 Róze dla Lucienne, w ramach eliminacji XIII festiwalu Rock Nocą. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Demo Cherry Underground

Zielona Góra: po co nam Trasa Aglomeracyjna?

Niedawno na stronie Gazeta.pl ukazał się interesujący list czytelnika, który pokazuje alternatywny przebieg tzw. Trasy Aglomeracyjnej, projektowanej już kilkadziesiąt(?) lat temu. Czytelnik przytacza konkretne argumenty na poparcie dawnego projektu.

Jestem programistą

Interesuję się technologiami internetowymi i programowaniem.

  • Skuteczny i skrupulatny jak matematyk.
  • Jeśli jeszcze czegoś nie znam — będę znał jutro.
  • Moje programy po prostu działają.
  • Mój kod jest czytelny dla innych.
  • Lubię to!

[Aktualizacja] Lenny Valentino: 10-lecie wydania płyty "Uwaga! Jedzie tramwaj"

Taaak... To już 10 lat od kiedy Artur Rojek, Mietall Waluś i muzycy ze Ścianki wydali jedną z najpiękniejszych płyt w historii polskiej muzyki alternatywnej. A było to w listopadzie 2001 roku.

Wikipedia pisze, że z tej okazji Lenny Valentino zagra w grudniu kilka koncertów. Muszę poszukać jakiegoś potwierdzenia tej sensacyjnej informacji, bo ostatnio można ich było usłyszeć jedynie dwa razy na Off Festival.

Jeśli ktoś jeszcze nie słyszał jedynej płyty tej supergrupy, Uwaga! Jedzie tramwaj, serdecznie polecam! A tutaj ciekawa rencenzja.

Spaghetti carbonara

Mój pierwszy kontakt z sosem carbonara to był sos z torebki i wówczas zawiodłem się na nim. Kilka lat później jadłem penne carbonara w zielonogórskiej Giocondzie i byłem nim zachwycony. Na najprostrzy makaron jaki można sobie wyobrazić każda knajpa ma własny, całkiem odmienny patent. Dlatego też publikuję przepis sprawdzony przeze mnie wielokrotnie, dostosowany do moich upodobań.

Ścieżki rowerowe w Zielonej Górze: zielona strzała w stopę

Jak każdy Polak, lubię narzekać. Dzisiaj ponarzekam na ścieżki rowerowe. Jazda rowerem po Zielonej Górze do najprzyjemniejszych nie należy. Wpływa na to zarówno pagórkowate ukształtowanie terenu, na które jednak nie mamy żadnego wpływu, jak i kilka "nieudogodnień" spowodowanych przez czynnik ludzki.

Historia ścieżek rowerowych w Zielonej Górze jest tak skomplikowana jak perypetie rodziny Lubiczów w Klanie, albo innej Modzie na sukces. W większości współfinansowane ze środków Unii Europejskiej, miały być namacalnym dowodem nadchodzących zmian na lepsze, tchnieniem dobrobytu i nowoczesności w mieście. Niestety, jako rowerzysta jestem zmuszony krytycznie ocenić to przedsięwzięcie, a niestety oceniam je na bieżąco... siedzeniem.

Geocaching - gra terenowa GPS

Mamy XXI wiek, komputery, smartfony, GPS i Google Maps w kieszeni. Zwykłe podchody już nikogo nie rajcują. Szwędanie się po ruinach w lesie, szukanie bursztynowej komnaty albo skarbu III Rzeszy jest dla zapaleńców, jednak mieszczuch chętnie by się przespacerował po okolicy i poznał jakieś ciekawe miejsca. Czasami dobrze też poczuć odrobinę rywalizacji. Co w takim razie? W takim razie warto przeczytać czym jest geocaching.

Cherry Underground nagrywa demo

Mamy już na tyle dużo zaaranżowanego materiału, że postanowiliśmy w końcu zarejestrować nasze utwory. Nagrywamy płytę demo!

W Zielonej Górze Mamy prąd, czyli subiektywnie o finale XII festiwalu Rock Nocą

Finał XII festiwalu Rock Nocą odbył się dokładnie tydzień temu - 11 czerwca 2011. Zespoły z okolic Zielonej Góry, Wrocławia a nawet z Białorusi zaprezentowały naprawdę wysoki poziom. Nasze miasto było reprezentowane przez, moim zdaniem, najbardziej wyróżniającą się kapelę na tym festiwalu - Mamy prąd. Nie rozumiem tylko, dlaczego jeden z ciekawszych i lepiej przygotowanych festiwalów w Zielonej Górze cieszy się tak znikomą popularnością, mniejszą nawet niż Dni Pcimia Dolnego, na którym grają trzy zespoły disco-polo a jednak ludzi przychodzi od cholery? Gdzie byli wszyscy fani rocka w dniu finału?