Robert.BrainUsers.net

Blog

Artykuły nie pasujące do innych działów, popełnione z premedytacją i wielkim mniemaniem o sobie jako eksperta od wszystkiego.

Prywatna porada okulisty na przykładzie przychodni Aldemed - opinie

Polska służba zdrowia to bardzo wdzięczny temat do narzekania. Kiedy człowiek uświadomi sobie, że składka na NFZ to prawie 8% jego pensji, zaczyna zastanawiać się gdzie te pieniądze giną. Dla przedsiębiorców jest to min. 254 zł, a dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne wynosi na dzień dzisiejszy ok. 339 zł. Szczęście ma osoba, która w Polsce nie choruje i nie potrzebuje żadnej pomocy lekarskiej. Niestety czasem jesteśmy zmuszeni do kontaktu z tym chorym systemem, chociażby po to żeby podbić jakiś papier. I wtedy zaczynają się schody.

Recenzja koncertu: zespół Bezsensu zagrał w Starsznym Dworze

Mówią, że grają tak jak się nazywają. Czyli bez sensu. Postanowiłem zbadać to zjawisko i spieszę z recenzją niesamowitego koncertu, który odbył się w niedzielę 4 marca w Strasznym Dworze.

Bezsensu

Kolejny obiecujący, zielonogórski zespół, który wychodzi z niszy i odnosi sukcesy zagra w niedzielę w Strasznym Dworze. Pierwsze skojarzenie po przesłuchaniu singla Niezawieszenie to Republika i wokal Grzegorza Ciechowskiego, wczesny Myslovitz. Ale pozostałe utwory nie pasują już do tego schematu. Ciężko zamknąć ten zespół w jakimkolwiek schemacie.

Przedstawiam kilka klipów zespołu Bezsensu, które udało mi się znaleźć na YouTube.

Mamy Prąd - teledysk do utworu Iskra

Występ zielonogórskiej kapeli Mamy Prąd opisywałem w zeszłym roku przy okazji finału festiwalu Rock Nocą. Panowie nagrali niedawno teledysk do utworu Iskra. Makabryczna animacja wykonana techniką poklatkową.

Pewne Podniety Akustyczne - objawienie na Rock Nocą

Zielonogórski zespół Pewne Podniety Akustyczne zagrał 13 lutego na eliminacjach festiwalu Rock Nocą. Panowie grają pop-rock z elementami punka, jazzu i elektroniki. Nie będę lał wody, jest to dla mnie pierwsze muzyczne objawienie tego roku. Sowa poleca!

Bilet elektroniczny w MZK Zielona Góra

Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze postanowił wprowadzić bilet elektroniczny. Jak postanowił, tak też czyni. Trwa gorączkowe wdrażanie projektu, a dyrekcja MZK chwali to nowoczesne rozwiązanie. Równie szybko pojawiły się głosy krytyki. No bo po co właściwie nam ten bilet?

Brak odzewu z Radia Index

Czasem mam wrażenie, że różne rzeczy dzieją się w tym mieście tylko dlatego, że ktoś tym ludziom każe. Większość inicjatyw wykonywana jest od niechcenia, a żeby czasem wyjść przed szereg albo wyciągnąć rękę do innych ludzi z pomysłem to musi stać się cud. Kiedyś byłem stałym słuchaczem zielonogórskiego akademickiego Radia Index. Odbywały się tam ciekawe audycje tematyczne. Dlatego chciałem się przekonać, czy ktoś się jeszcze interesuje ramówką - napisałem maila. Niestety, zawiodłem się.

Pociąg Zielona Góra - Trójmiasto jeszcze szybciej

W zeszłym roku jadąc do Gdańska bezpośrednim pociągiem TLK z Zielonej Góry trzeba było się przygotować na osiem godzin podróży. Oba pociągi jadące do Trójmiasta czekały na skomunikowanie w Poznaniu. Jeden z dwóch pociągów jechał jeszcze dłużej, bo czekał w Bydgoszczy na Katowice, z którym się potem łączył. Ostatnio sprawdzam rozkład na rok 2012 i szok! Czas przejazdu 6:21. Dlaczego krócej?

Kilka słów o ACTA

Paczałem w ACTAACTA to temat, który ostatnimi czasy budzi niewiątpliwie duże emocje. I raczej nie ma osoby, która jest obojętna słysząc te cztery literki. Niestety wszyscy dookoła, po obu stronach barykady, starają się zawęzić problem do piractwa internetowego. A przecież umowa ta dotyczy również części zamiennych do samochodów, tańszych leków i innych zamienników. Natomiast w Polsce mamy już przepisy dot. własności intelektualnej i walki z piractwem internetowym. Dlatego walka z ACTA wyłącznie na płaszczyźnie treści cyfrowych wypacza mnóstwo innych, być może ważniejszych problemów związanych z tą umową.

Rock Nocą - fotorelacja z koncertu Cherry Underground

Cherry Underground na Rock NocąW zeszły poniedziałek graliśmy z zespołem Cherry Underground koncert w ramach eliminacji Rock Nocą. Występ odbył się w klubie 4 Róże dla Lucienne. Dziękujemy wszystkim za przyjście, a ci którym nie udało się przyjść niech żałują! Oto fotorelacja z tego wydarzenia.