Robert.BrainUsers.net

Blog

Artykuły nie pasujące do innych działów, popełnione z premedytacją i wielkim mniemaniem o sobie jako eksperta od wszystkiego.

Niedługo ruszy przebudowa ronda PCK w Zielonej Górze

Legendarne rondo-skrzyżowanie im. Polskiego Czerwonego Krzyża w centrum Zielonej Góry zostanie w tym roku przebudowane. Dlaczego legendarne? Kiedy działają światła, ruch odbywa się jak na skrzyżowaniu z wysepką. W nocy, kiedy światła są wyłączane, obowiązuje znak "skrzyżowane o ruchu okrężnym" oraz "ustąp pierwszeństwa przejazdu". Wielu kierowców ma z tym oznakowaniem problem: za dnia nie ustępują kierowcom z zielonym światłem podczas skrętu w lewo, a w nocy wjeżdżają na rondo z pełną prędkością, ignorując znaki pionowe. Dlatego też zdarza się tam bardzo dużo wypadków. Ale czy przebudowa skrzyżowania coś da?

Zamykanie szkół technicznych jest złe

Ostatnio duże zamieszanie spowodowały plany zamknięcia ZST im. Mikołaja Kopernika przy ul. Wrocławskiej w Zielonej Górze. Wczoraj uczniowie wyszli z tego powodu na ulice. Wioleta Haręźlak, wiceprezydent Zielonej Góry, argumentuje zamknięcie tej szkoły słabymi wynikami na maturze, a renesans nauczania technicznego nazywa populistycznym hasłem.

MZK Zielona Góra: Podwyżki cen biletów spowodowały gwałtowny odpływ pasażerów

Niedawno pisałem o tym, że MZK Zielona Góra obcina kursy. Dziś w portalu Gazeta ukazał się artykuł, który podsumowuje politykę tej miejskiej spółki wykorzystując publiczne dane dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej zakładu. Wnioski nasuwają się same: podwyżki cen biletów spowodowały odpływ pasażerów i zmniejszenie dochodów MZK.

Podwyżki i cięcia - zmiany w PKP Intercity w 2013 roku

PKP Intercity wprowadziło od nowego roku kilka zmian. Ze względu na wzrost kosztów korzystania z infrastruktury kolejowej, przewoźnik wprowadził podwyżkę cen biletów. Bilet normalny na przejazd pociągiem TLK w klasie 2 na trasie Zielona Góra - Gdańsk kosztował 63 zł, a teraz jego cena wynosi już 67 zł, czyli ponad 6% więcej. Zmiany dotyczą też niektórych promocji.

Mikromusic zagrał w Toruniu - relacja z koncertu

Mikromusic gra muzykę specyficzną. Mówią, że to połączenie trip-hopu z elementami jazzu i popu. Ja tam słyszę wybuchową dawkę emocji okraszoną jazzowym feelingiem i świetnymi tekstami. A jako perkusistę inspiruje mnie niesamowita sekcja rytmiczna w składzie Robert Szydło, najszybszy bas nad Odrą i Łukasz Sobolak, którego gra na perkusji jest dla mnie osobistym wyzwaniem. Słowem nie wspomnę o przepięknym wokalu Natalii Grosiak, która wraz z gitarzystą Dawidem Korbaczyńskim zapoczątkowała ten projekt. Oczywiście we Wrocławiu.

MZK Zielona Góra obcina kursy

Od nowego roku MZK Zielona Góra przestaje nas rozpieszczać. Szlag trafiła modernizacja rozkładów jazdy sprzed trzech lat, a tłumaczenia na temat zeszłorocznej podwyżki biletów stały się mętne. Nie wspominam już o niepotrzebnym wprowadzeniu e-biletów albo o utopijnych planach kupna autobusów na prąd. MZK po prostu nie ma pieniędzy i obcina kursy już na poważnie.

Koniec świata z Cherry Underground

Cherry Underground wznawia działalność

Zespół Cherry Underground postanowił ruszyć z miejsca. Odbywamy intensywne próby i przygotowujemy się na nowe. Do usłyszenia wkrótce!

Projekt Rozłogi - paranormalne zjawiska we wsi pod Świebodzinem

Zagłębiając się w odmęty Internetu nie rzadko można zgłębić wszelkie informacje i poznać ciekawe historie z przeróżnych zakątków świata. Ta historia wydarzyła się we wsi Rozłogi pod Świebodzinem, kilka lat przed Chrystusem. O nadprzyrodzonych zjawiskach ze szczegółami opowiadała w 2004 roku (nieistniejąca już dziś) strona Projekt Rozłogi (dostępna za pomocą web.archive.org).

Zielona Góra na 7. miejscu w rankingu samorządów

W corocznym rankingu samorządów dziennika Rzeczpospolita, w kategorii miast na prawach powiatu Zielona Góra uplasowała się na siódnym miejscu - tuż za Gdynią, Białymstokiem i Wrocławiem. Jest to trochę gorszy wynik niż przed rokiem (4. miejsce), aczkolwiek Zielona Góra wyprzedziła takie miasta jak Szczecin, Katowice, Łódź, Kraków czy Lublin. Na podium stanęły Gdańsk (zwycięzca rankingu), Poznań (drugie miejsce) oraz Sopot. Twórcy rankingu zbadali efektywność samorządów w 2011 roku, ich sytuację finansową, wykorzystanie funduszy z UE oraz strukturę wydatków.