Robert.BrainUsers.net

Muzyka

Moje karkołomne wyczyny na polu muzyki garażowej, relacje z koncertów, recenzje muzyczne itd.

Bezsensu wydał EP - minialbum mp3

Dwa tygodnie temu zespół Bezsensu poinformował o wydaniu pierwszej części swojej płyty długogrającej w formie EPki mp3. Można ją pobrać ze sklepu Sound Park za drobną opłatą 5 zł. I chociaż utwory są dostępne do odsłuchania na MySpace, to ja już pobrałem album i zachęcam do wykonania tej drobnej mikropłatności.

Recenzja koncertu: Mamy Prąd na eliminacjach do Rock Nocą

W ramach eliminacji do XIII festiwalu Rock Nocą, 12 marca 2012 w klubie 4 Róże dla Lucienne zagrał zielonogórski zespół Mamy Prąd. Brudne, niepokojące brzmienie oparte na ciężkim basie i wokalu, precyzyjnej hendriksowskiej gitarze i mocnej perkusji wypełniło tego wieczora całą salę jak i nasze głowy.

Recenzja koncertu: zespół Bezsensu zagrał w Starsznym Dworze

Mówią, że grają tak jak się nazywają. Czyli bez sensu. Postanowiłem zbadać to zjawisko i spieszę z recenzją niesamowitego koncertu, który odbył się w niedzielę 4 marca w Strasznym Dworze.

Bezsensu

Kolejny obiecujący, zielonogórski zespół, który wychodzi z niszy i odnosi sukcesy zagra w niedzielę w Strasznym Dworze. Pierwsze skojarzenie po przesłuchaniu singla Niezawieszenie to Republika i wokal Grzegorza Ciechowskiego, wczesny Myslovitz. Ale pozostałe utwory nie pasują już do tego schematu. Ciężko zamknąć ten zespół w jakimkolwiek schemacie.

Przedstawiam kilka klipów zespołu Bezsensu, które udało mi się znaleźć na YouTube.

Mamy Prąd - teledysk do utworu Iskra

Występ zielonogórskiej kapeli Mamy Prąd opisywałem w zeszłym roku przy okazji finału festiwalu Rock Nocą. Panowie nagrali niedawno teledysk do utworu Iskra. Makabryczna animacja wykonana techniką poklatkową.

Pewne Podniety Akustyczne - objawienie na Rock Nocą

Zielonogórski zespół Pewne Podniety Akustyczne zagrał 13 lutego na eliminacjach festiwalu Rock Nocą. Panowie grają pop-rock z elementami punka, jazzu i elektroniki. Nie będę lał wody, jest to dla mnie pierwsze muzyczne objawienie tego roku. Sowa poleca!

Rock Nocą - fotorelacja z koncertu Cherry Underground

Cherry Underground na Rock NocąW zeszły poniedziałek graliśmy z zespołem Cherry Underground koncert w ramach eliminacji Rock Nocą. Występ odbył się w klubie 4 Róże dla Lucienne. Dziękujemy wszystkim za przyjście, a ci którym nie udało się przyjść niech żałują! Oto fotorelacja z tego wydarzenia.

Cherry Underground zagra na Rock Nocą

Śpieszę poinformować, że w poniedziałek 23 stycznia 2012 o godz. 20:00 gramy zespołem Cherry Underground koncert w klubie 4 Róze dla Lucienne, w ramach eliminacji XIII festiwalu Rock Nocą. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Demo Cherry Underground

[Aktualizacja] Lenny Valentino: 10-lecie wydania płyty "Uwaga! Jedzie tramwaj"

Taaak... To już 10 lat od kiedy Artur Rojek, Mietall Waluś i muzycy ze Ścianki wydali jedną z najpiękniejszych płyt w historii polskiej muzyki alternatywnej. A było to w listopadzie 2001 roku.

Wikipedia pisze, że z tej okazji Lenny Valentino zagra w grudniu kilka koncertów. Muszę poszukać jakiegoś potwierdzenia tej sensacyjnej informacji, bo ostatnio można ich było usłyszeć jedynie dwa razy na Off Festival.

Jeśli ktoś jeszcze nie słyszał jedynej płyty tej supergrupy, Uwaga! Jedzie tramwaj, serdecznie polecam! A tutaj ciekawa rencenzja.