Robert.BrainUsers.net

Muzyka

Moje karkołomne wyczyny na polu muzyki garażowej, relacje z koncertów, recenzje muzyczne itd.

Śpionka dla Jasieńka

Ku pamięci, zapisuję słowa i chwyty starej, pięknej kołysanki, którą nauczyłem się w Kniei.

Rajd Granica - piosenka rajdowa

Ku pamięci, zapisuję słowa i chwyty piosenki rajdowej przygotowanej na pieszy, górski Rajd Granica w 2006 (?) roku w Karkonoszach. Autor słów i muzyki: ja. Utwór można rozpowszechniać bez ograniczeń na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, użycie niekomercyjne, bez utworów zależnych.

Rock nad bagnem 2013 - zagrała zielonogórska czołówka

W dniach 19-20 lipca 2013 w Przytocznej odbył się festiwal o osobliwej nazwie "Rock nad bagnem". Nie jestem do końca pewien, czy festiwal był większym wydarzeniem dla ludzi czy dla komarów, ale dzięki nyska.tv możemy na YouTube obejrzeć obszerną relację

Grabaż trolluje na Wykopie

Ot taka ciekawostka. Strachy na Lachy niedawno wydały teledysk do utworu "I can't be no gratisfaction", w którym poruszany jest problem trollingu w Internecie. Okazuje się jednak, że problemy piosenkarza z Internetem mogą być rzeczywiście związane z trollingiem... ale samego wokalisty. Wystarczy poczytać, jakie podejście do czytelników Wykopu zaprezentował kilka miesięcy temu odpowiadając na komentarze użytkowników. Niektórzy artyści mają fochy, gwiazdorzą, ale ten przypadek "nieokrzesania" wydaje się autentyczny. Cóż...

Mikromusic zagrał w Toruniu - relacja z koncertu

Mikromusic gra muzykę specyficzną. Mówią, że to połączenie trip-hopu z elementami jazzu i popu. Ja tam słyszę wybuchową dawkę emocji okraszoną jazzowym feelingiem i świetnymi tekstami. A jako perkusistę inspiruje mnie niesamowita sekcja rytmiczna w składzie Robert Szydło, najszybszy bas nad Odrą i Łukasz Sobolak, którego gra na perkusji jest dla mnie osobistym wyzwaniem. Słowem nie wspomnę o przepięknym wokalu Natalii Grosiak, która wraz z gitarzystą Dawidem Korbaczyńskim zapoczątkowała ten projekt. Oczywiście we Wrocławiu.

Koniec świata z Cherry Underground

Cherry Underground wznawia działalność

Zespół Cherry Underground postanowił ruszyć z miejsca. Odbywamy intensywne próby i przygotowujemy się na nowe. Do usłyszenia wkrótce!

Nie do końca bezpieczny sklep internetowy

Sklep perkusyjny drumcenter.pl ma bogatą ofertę i obsługa szybko doradzi w przypadku wątpliwości. Jednak zamawiając w zeszłym roku sprzęt perkusyjny nie spodziewałem się, że będę uczestnikiem problemu związanego z bezpieczeństwem mojego hasła.

Bezsensu zagra na Openerze!

Zielonogórski zespół Bezsensu zagra w tym roku na jednej z najważniejszych europejskich scen, czyli na Open'er Festival w Gdyni. Pogratulować!

Cherry Underground zawiesza działalność

Zespół Cherry Underground, w którym udzielam się na perkusji, nie jest aktywny już prawie pół roku, przez co naturalnie zawiesił swoją działalność. Powód jak zwykle prozaiczny: brak sali i zaangażowania.

Jednak obecna sytuacja skłoniła mnie to do przemyśleń na temat szuflady swoich autorskich utworów, która napełnia się różnymi pomysłami już od kilku lat. Może coś w końcu ruszy?